Suhi slalom

by / Tuesday, 26 November 2013 / Published in Dogodki

1400310_602225293147188_117119300_o

Na Martinovo soboto s, 9.11.2013, se je odvil 2. Suhi slalom na Mengeški koči. Suhi slalom je torej odličen trening za smučarje, kolesarje, zlasti pa za tekače. Če povemo preprosto – gre za tek med ovirami.

Lansko leto je bilo udeležencev bistveno več, letos nam je namreč zagodlo slabo vreme. Smučarsko društvo Mengeš je, tako kot lani, postavilo tekmovalno progo, po kateri se je letos podalo 18 tekmovalcev, ki so bili razdeljeni v štiri kategorije. Najmlajši udeleženec je imel 11, najstarejši pa 72 let. Kar 7 tekmovalcev je članov Kolesarskega društva Mengeš. Letošnji rekord je postavil Primož Jeretina, in sicer s 53 sekundami. Proga je obsegala 15 vrat, dolga pa je bila približno 300 m.

966406_602229493146768_959973351_o

Zmagovalci po posameznih kategorijah, med katerimi je bil izbran tudi najbolj stilistično dovršen tek, so prejeli medalje. Udeleženci dogodka so se lahko posladkali s pečenim kostanjem in moštom ter poklepetali in se nasmejali. Dogodek se bo odvil tudi prihodnje leto, zato ga nikar ne zamudite!